Menu

Aktuality z expedícií

Podradené kategórie

Himalaya Adventures 2013

Himalaya Adventures 2013 (9)

Slovenský horolezec Peter Hámor je od 14.3.2013 na svojej ďalšej himalájskej expedícii, počas ktorej sa pokúsi vystúpiť na náročné vrcholy Pumori (7 181 m) a Lhotse (8 516 m). Ak by sa mu podarilo vystúpiť na Lhotse, bola by to už jeho 11. osemtisícovka. Na expedíciu ide so svojim minuloročným spolulezcom Rumunom Horiom Colibasanom.

Zobraziť položky...
World Bike Travel - cesta okolo sveta

World Bike Travel - cesta okolo sveta (3)

Karol Voltemár sa vydal na sólovú expedíciu na bicykli okolo sveta. Naplánovaná trasa meria viac ako 80000 kilometrov, prechádza cez viac ako 80 krajín a na ceste bude niečo viac ako 3 roky.

Zobraziť položky...
Himalaya Adventures 2014

Himalaya Adventures 2014 (7)

Peter Hámor a Horia Colibasanu majú na jar 2014 v pláne dva náročné ciele. Ich prvým cieľom bude osemtisícovka Shisha Pangma, na vrchol ktorej sa pokúsia vystúpiť alpským štýlom čínskou výstupovou trasou s Inakiho vrcholovým variantom. Hlavným cieľom je však pokus o prvovýstup na najvyššiu horu sveta Mount Everest a to taktiež alpským štýlom.

Zobraziť položky...

Cez Alpy na Balkánsky polostrov

Karol Voltemár je na svojej ceste okolo sveta na bicykli už viac ako mesiac. Naplno si užíva cestu po Európe a my prinášame od Karola opäť nové správy a zaujímavé fotografie z jeho dobrodružnej cesty.

Čítať ďalej...

Prvé Alpské sedlá

Karol Voltemár na svojej ceste okolo sveta na bicykli je po 19 dňoch v Bergame. Prešiel 1 759 km cez 8 krajinách. Za 90 hodín strávených na bicykli nastúpal 17 378 m, viac ako dva Everesty :-) Karol každým dňom naberá kondíciu a cíti sa dobre aj napriek daždivému a uzimenému počasiu.

Čítať ďalej...

Peter Hámor na vrchole Lhotse

Slovenský horolezec Peter Hámor a jeho rumunský spolulezec Horia Colibasan dnes o 10:20 miestneho času dosiahli vrchol štvrtej najvyššej hory sveta Lhotse. Momentálne sa nachádzajú späť vo štvrtom tábore, z ktorého vyrazili na vrcholový útok. Dnes chcú zostúpiť do trojky. Prajeme ešte šťastný zostup a chalanom gratulujeme ku krásnemu úspechu.

Čítať ďalej...

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman