Menu

Články

V tejto kategórii sa nachádzajú rozmanité články od cestovateľov, horolezcov, vodákov, cyklistov,... Proste od ľudí, ktorí vycestovali do sveta za outdoorovými dobrodružstvami, prírodnými krásami či kultúrnymi pamiatkami. Pokiaľ sa aj Vy chcete podeliť o svoje zážitky z ciest, neváhajte nám napísať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

National Geographic sfilmoval Honnoldove free-solo na El Capitane

Alex Honnold sa v roku 2017 stal prvým človekom, ktorý zdolal El Capitan bez lán alebo bezpečnostného zariadenia. Najlepší sólo lezec na svete však tvrdí, že adrenalín ho nezaujíma. Podľa jeho slov to robí len kvôli samotnému športu. Liezť začal, keď mal približne 10 a tvrdí, že to nikdy nerobil so zámerom stať sa profesionálom. Mimo toho vedie neziskovú organizáciu na využívanie prírodných zdrojov energie, pretože ako sám hovorí, keď trávite väčšinu svojho času vonku, cítite istú zodpovednosť sa o tie miesta postarať.

Čítať ďalej...

VIDMO 2018

Tento rok sa 13. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2018 uskutoční v dňoch 4.-6. októbra (štvrtok – sobota) 2018 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Čítať ďalej...

30 rokov od prvého zimného výstupu na Annapurnu

Keď horolezci vystúpili na všetkých 14 vrcholov, ktorých výška prevyšuje magickú hranicu 8000 metrov, ich pozornosť sa sústredila na nové ciele. Okrem výstupov novými ťažšími cestami sa populárnymi stali aj zimné výstupy. A práve dnes je to 30 rokov od prvého úspešného zimného výstupu na Annapurnu.

Čítať ďalej...

10 najčastejšie navštevovaných kopcov s horským vodcom

Na každom kontinente nájdeme jeden či viac populárnych kopcov, na ktoré každoročne vystúpia tisíce ľudí. Veľká výška a nízka technická náročnosť z nich robí lákadlo pre dobrodruhov z celého sveta. No nie všetci si na ne trúfne vystúpiť na vlastnú päsť a radšej využijú služby horských vodcov. Na ktoré hory sveta horskí vodcovia sprevádzajú najviac ľudí?

Čítať ďalej...

Zľava 15% na všetky produkty ZAJO

Portál EXPEDITION.SK v spolupráci so slovenským výrobcom outdoorového oblečenia a vybavenia, firmou ZAJO, prináša svojim návštevníkom zľavu 15% na všetky produkty značky ZAJO. Táto zľava platí aj na už zľavnené produkty.

Čítať ďalej...

HORALFEST 2016

Horský internetový klub (HIK) v spolupráci s mestom Ružomberok, Zväzom slovenských fotografov a cestovateľským portálom Infoglobe organizujú v poradí už 9. ročník medzinárodného festivalu umeleckej tvorby o horách – HORALFEST 2016, ktorý vôbec po prvýkrát opustí oblasť Vysokých Tatier a presunie sa do mestského prostredia.

Čítať ďalej...

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman