Menu

Afrika

Fotopríbeh z Afriky: Po stopách škvrnitej sfingy

Mojou prvou knihou o Afrike bola už dávno čítaná Škvrnitá sfinga od Joy Adamson /určite Vám je známa jej kniha o levici Else/. Opisovala v nej svoju snahu o návrat gepardej samice Pippy, ktorú dostala do opatery vo veku 7 mesiacov, do voľnej prírody. A keďže kniha bola plná fotografií, tešila som sa na podobné stretnutia s týmito škvrnitými elegánmi.

Čítať ďalej...

Fotopríbeh z Afriky: Kráľovské raňajky

Mojim hlavným africkým fotocieľom bolo nafotiť mačkovité šelmy - najmä levy, gepardy a leopardy. Kráľ zvierat bol z mojej trojky najčastejším objektom. V počítači mi leží množstvo fotiek, ktoré sú pre mňa spomienkovo zaujímavé, ale pre nezainteresovaného diváka už pomenej.

Čítať ďalej...

Fotopríbeh z Afriky: Slonia láska

Slony sú pre mňa fascinujúce stvorenia. Pripomínajú mi svojim rodinným cítením naše ľudské spoločenstvo. Majú výbornú pamäť a podľa všetkého prežívajú pri strate niektorého člena svojho stáda podobné emócie ako my.

Čítať ďalej...

Fotopríbeh z Afriky: Boj na život a na smrť

Zebry - zvieratá v našich očiach jemné, pekné a mierumilovné. Pozeráme sa na ne ako na koníky v pyžame, obdivujeme ich sfarbenie a sem tam ich vidíme v prírodopisných filmoch ako obete predátorov. Vieme, že čiernobiele, či hnedobiele pruhy sú na ich ochranu, keď sa zomknú do jedného celku, šelmy nevedia rozoznať jedinca a teda nevedia vybrať svoju obeť.

Čítať ďalej...

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman