Menu

Virtuálna realita vás zavedie na vrchol Everestu

Nemáš kondičku ani financie na to, aby si vystúpil na najvyšší bod Zeme? To vôbec nevadí. Už budúci rok budeš môcť absolvovať výstup na Mount Everest z pohodlia svojej obývačky prostredníctvom virtuálnej reality.

Everest VR

Spoločnosť Sólfar Studios plánuje budúci rok priniesť pre platformu VR prehliadku najvyššej hory sveta. Prostredníctvom Everest VR si bude môcť každý užívateľ virtuálnej reality pozrieť základný tábor, prechod cez nebezpečný ľadovec Khumbu, stúpať stenou Lhotse a cez Hillaryho schod sa dostať až na vrchol Everestu. A to všetko z pohľadu užívateľa.

Sólfar Studios vytvára horu zloženú z viac ako 300 000 fotografií s vysokým rozlíšením a za pomoci technológie 3D Point Cloud. O čo najrealistickejší zážitok sa postará firma RVX, ktorá ma na starosti vizuálne efekty a animácie. Táto firma spolupracovala aj pri efektoch na najnovšom filme Everest.

„Našim poslaním je vytvoriť definitívne zážitky, aké sa dajú prežiť pri lezení na Mount Everest.", povedal generálny riaditeľ spoločnosti Sólfar Studios Kjartan Pierre Emilsson. „Je to výkon, o ktorý sa v skutočnom svete väčšina ľudí nikdy nepokúsi. Everest VR vás ponorí do virtuálnej reality, v ktorej sa budete cítiť ohromujúco."

A čo vy? Dáte prednosť skutočnosti alebo virtuálnej realite?

  • Žiadne komentáre

Komentujte

0
návrat hore

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman