Menu

Tatranská šelma - beh na Slavkovský štít

Slavkovský štít, zdroj: www.tatranskaselma.com Slavkovský štít, zdroj: www.tatranskaselma.com

Trúfnete si na najnáročnejší pretek v behu do vrchu na Slovensku a v strednej Európe? Zabehnete v horskom prostredí 7,2 kilometra s takmer 1500 metrovým prevýšením? Potom je tu pre Vás pretek, ktorý Vás preverí do posledného dychu.

2. augusta 2014 sa uskutoční tretí ročník Behu na Slavkovský štít, ktorý môžete poznať aj pod poetickejším názvom Tatranská šelma. Parametre preteku robia túto „šelmu" na Slovensku a aj v strednej Európe najnáročnejším podujatím v behu do vrchu. Štart extrémneho preteku typu SKY RUN je v Starom Smokovci (1025 m), a ako už názov preteku napovedá, cieľ je na vrchole Slavkovského štítu (2452 m). 35% trasy vedie lesným turistickým chodníkom. Zvyšok pretekári absolvujú po nefalšovanej drsnej tatranskej žule. Aby sa pretekári klasifikovali do výsledkovej listiny, musia celú trať zabehnúť pod dve hodiny. Tak ako, trúfate si?

Tatranskí nadšenci organizovaní v spolku Tatranská šelma pripravujú toto podujatie na výbornej úrovni a každý rok sa snažia vychytať nedostatky z predchádzajúcich ročníkov. Pre pretekárov ale aj divákov je tak v našich Tatrách pripravený nezabudnuteľný zážitok. Ak si chcete zmerať svoje sily a kondičku s viac ako stovkou pretekárov zo Slovenska, Čiech a Poľska, zaregistrujte sa do 20.7.2014. Viac informácií nájdete na stránke www.tatranskaselma.com. Pokiaľ ste si nestihli na takýto náročný pretek natrénovať, príďte sa určite aspoň pozrieť a povzbudiť pretekárov, stretnúť známych, kamarátov, no predovšetkým zažiť atmosféru neuveriteľného športového zápolenia.

Keď v júli roku 1664 vystúpil na vrchol Slavkovského štítu Juraj Buchholts, bola to pre neho dobrodružná výprava, počas ktorej strávil tri dni výstupom na vrchol a ďalšie tri dni potreboval na zostup. Dnes, 350 rokov po prvom známom výstupe na Slavkovský štít, bežný turista vystúpi na vrchol za päť hodín, no najzdatnejší bežci prekonajú náročnú trať za necelú hodinu.

  • Žiadne komentáre

Komentujte

0
návrat hore

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman