Menu

Severná Amerika

National Geographic sfilmoval Honnoldove free-solo na El Capitane

Alex Honnold sa v roku 2017 stal prvým človekom, ktorý zdolal El Capitan bez lán alebo bezpečnostného zariadenia. Najlepší sólo lezec na svete však tvrdí, že adrenalín ho nezaujíma. Podľa jeho slov to robí len kvôli samotnému športu. Liezť začal, keď mal približne 10 a tvrdí, že to nikdy nerobil so zámerom stať sa profesionálom. Mimo toho vedie neziskovú organizáciu na využívanie prírodných zdrojov energie, pretože ako sám hovorí, keď trávite väčšinu svojho času vonku, cítite istú zodpovednosť sa o tie miesta postarať.

Čítať ďalej...

Zimný výstup na Mount McKinley

Polárnik a horolezec Lonnie Dupre sa stal prvým človekom, ktorému sa podaril sólo výstup na vrhol Mount McKinley v januári. Celkovo je len štvrtým, ktorému sa podarilo vystúpiť na najvyššiu horu Severnej Ameriky v najchladnejšom mesiaci roka.

Čítať ďalej...

Alex Honnold a jeho domov na kolesách

Americký skalný lezec Alex Honnold je známy predovšetkým free-sólo výstupmi veľkých stien ako aj prekonaním niekoľkých lezeckých rýchlostných rekordov. Za lezeckými výzvami cestuje Alex Honnold na svojej dodávke, ktorú ma špeciálne upravenú pre dlhšie pobyty v horách. Tak sa pozrime, ako si žije vo svojom autíčku...

Čítať ďalej...

Výstup na Pico de Orizaba - najvyššiu horu Mexika

Mexiko, to nie sú len nádherné pláže na pobreží dvoch oceánov, desiatky starovekých indiánskych pamiatok, sombréra a tequilla. Mexiko, to sú aj hory, ktoré pokrývajú až 80% krajiny. A najvyššia z mexických hôr, Pico de Orizaba, sa týči do úctyhodnej výšky 5 700 metrov. To z nej robí skvelé lákadlo pre horolezcov.

Čítať ďalej...

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman