Menu

Alex Honnold a jeho domov na kolesách

Americký skalný lezec Alex Honnold je známy predovšetkým free-sólo výstupmi veľkých stien ako aj prekonaním niekoľkých lezeckých rýchlostných rekordov. Za lezeckými výzvami cestuje Alex Honnold na svojej dodávke, ktorú ma špeciálne upravenú pre dlhšie pobyty v horách. Tak sa pozrime, ako si žije vo svojom autíčku...

Alex Honnold a jeho dodávka

Honnold predstavil svoj domov na kolesách aj so všetkými vymoženosťami, ktoré potrebuje pre svoj život, lezenie a cestovanie.

 

Zadná časť dodávky

„V zásuvke v zadnej časti auta sa nachádza to správne vybavenie pre akékoľvek dobrodružstvo. Jej veľkosť je prispôsobená tak, aby sa do nej zmestil aj crash pad. Mnoho veľkých dní začínam práve tu vzadu prehrabávaním sa v množstve výbavy."

 

Úložný priestor

„Bližší pohľad na zásuvku prezrádza, čo všetko sa v nej nachádza. Je plná horolezeckého vybavenia. Táto zásuvka je skutočne dobrá vec."

 

Alex Honnold číta knihy

„Dobre strávený čas v knižnici. V podstate mám policu plnú horolezeckých sprievodcov a ďalších kníh, ktoré si rád prečítam. Napríklad knihy o životnom prostredí. V dome bez telky mám kopec času na čítanie."

 

Varenie v dodávke

„Čas na jedlo. Po rokoch, kedy som mal k pultu priskrutkovaný len turistický varič Coleman, som v novej verzii auta kuchynský kútik výrazne vylepšil."

 

Úložné priestory v dodávke

„Veľkostne prispôsobená nádržka na vodu mi dokáže uchovať 18 litrov vody. Mám tu aj skrinku plnú výrobkov Clif, ktoré mi vždy dodajú energiu. Všimnite si aj dole ukryté Goal Zero báterie."

 

Nalievanie vody

„Stratil som trpezlivosť a vybral som nádržku na vodu, keď už cez kohútik tiekla príliš pomaly. Typický domáci život."

 

Ďalšie úložné priestory

„Okolo blatníkov mám extra úložné priestory, ku ktorým je jednoduchý prístup buď od kufra auta alebo cez schované panely zabudované v posteli. Na strane vodiča sú tam odložené laná a lyže a na strane spolujazdca rôzne kempingové vybavenie."

 

Ďalšie úložné priestory

vTo je poriadok! Snažím sa to tu pozametať a vyčistiť každý druhý deň. Je ťažké žiť v neporiadku v tak malom priestore."

 

Solárne panely

„Dva 60 Wattové solárne panely od Goal Zero. Nabíjajú mi batérie vo vnútri voza, ktoré poháňajú chladničku, svetlá a občas aj môj notebook."

 

Pohľad z postele

„Pohľad z postele. Dnes to vyzerá vonku zeleno a listnato."

 

Plynová bomba

„Externá plynová bomba. Môj kámoš John Robinson, ktorý spravil celý interiér môjho auta, povedal, že ak to bude robiť on, spraví to legálne a podľa pravidiel. Takže vystrihol dieru do karosérie a plynovú bombu umiestnil mimo obytnú časť. A nainštaloval detektor na oxid uhoľnatý. Ja by som sa s tým neobťažoval, ale jeho prácu oceňujem."

 

Čas obeda

„Čučoriedky. Vynikajúce! Väčšinou jedávam na predných sedadlách, lebo sú pohodlnejšie ako tie zadné."

 

Alex Honnold má v aute po riadok

„Keď sa pozriete do dodávky ako je táto, vyzerá to takmer rovnako ako v luxusnom apartmáne."

 

Alex Honnold na výlete

 

A ešte krátke video zo života v dodávke.

Ďaľšie informácie

  • Autor fotografií: Andy Earl
  • Žiadne komentáre

Komentujte

0
návrat hore

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman