Menu

Ako a kedy kúpiť najlacnejšiu letenku do USA

Letenky do New Yorku sú medzi cestovateľmi hitom. Newyorské Letisko Johna F. Kennedyho je najčastejším cieľom cestovateľov, ktorí mieria do USA. Či už vás do "Mesta, ktoré nikdy nespí" lákajú pamiatky, muzikál, nákupy či čokoľvek iné, v New Yorku sa nikdy nebudete nudiť. Ako zaobstarať letenky do USA lacno? Ktorý termín zvoliť, aby sa cesta skutočne vyplatila a neminuli ste za letenku majland?

Do New Yorku sa vydajte v apríli, máji alebo v septembri

Skúsení lovci leteniek radia: Ak chcete najlacnejšie letenky do New Yorku sa vyhnite termínu letu od polovice decembra do 6. januára. Prečo je cena práve v tomto období najvyššia? Má to niekoľko dôvodov. V období Vianoc ľudia do New Yorku mieria predovšetkým nakupovať. O vianočných sviatkoch tiež ľudia častejšie cestujú za svojimi príbuznými. Na cesty sa teda vydávajú aj tí, ktorí bežne zostávajú doma.

Všeobecne tiež platí, že turistov z celého sveta to v období adventu a Vianoc do veľkých svetových metropol láka, pretože chcú spoznať a zažiť sviatočnú atmosféru. Na spiatočnej trase z New Yorku ešte zostávajú vysoké ceny po 6. januári. Vtedy je o letenky záujem, pretože sa ľudia z ciest vracajú späť.

Podľa čísiel o predajoch sú teda najlacnejšie letenky do USA v období mimo hlavnej sezóny.

V roku 2013 stáli najlacnejšie letenky do New Yorku okolo 450 €.

Ďalším obdobím, kedy sa cena letenky do USA drží na hornej hranici, je obdobie od polovice júna do zhruba 15. septembra. V letnej turistickej sezóne ľudia do New Yorku jazdia na dovolenku. Alebo metropolu volia ako vstupnú destináciu v Spojených štátoch a cestujú ďalej.

Ideálnymi mesiacmi, v ktorých možno stráviť pár dní v New Yorku, a zohnať pritom najlacnejšie letenky, sú apríl, máj a október. Všeobecne platí, že lacné letenky sa oplatí rezervovať včas. V roku 2013 bolo možné zohnať najlacnejšie letenky do New Yorku za zhruba 450 €. V atraktívnych termínoch sa cena spiatočnej letenky vrátane poplatkov vyšplhala až na 900 €. Do New Yorku sa letí čistého času približne 9 hodín (pri odlete z Prahy). S medzipristátím je dĺžka letu o niečo dlhšia (dĺžka letu je cca 13 hodín).

  • Žiadne komentáre

Komentujte

0
návrat hore

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman