Menu

Bokami Západných Tatier 2016

V dňoch 18. - 20.3.2016 sa v Západných Tatrách uskutoční v poradí už 9. ročník trojdňového skialpinistického preteku dvojíc „Bokami Západných Tatier". Tri etapy počas troch dní prevedú pretekárov po náročnej trati spájajúcej regióny Orava a Liptov cez Západné Tatry - Roháče.

Prvá etapa štartuje 18.3.2016 o 10 hod. pri lyžiarskom stredisku Zverovka – Spálená (Orava) a prevedie pretekárov do Žiarskej doliny (Liptov). Druhá etapa sa odohrá v Žiarskej doline a počas tretej etapy dvojice prejdú zo Žiarskej doliny naspäť na Oravu. Počas troch dní absolvujú pretekári približne 6000 metrov prevýšenia a prejdú okolo 60 km tratí, pričom na nich čakajú aj náročné úseky zabezpečené fixnými lanami s prvkami lezenia a zlaňovania, či zlyžovanie strmých žľabov.

V roku 2015 sa podujatia zúčastnil rekordný počet pretekárov (170) zo štyroch krajín (SVK, CZE, POL, GER). Pretek už tradične patrí medzi najkrajšie a najnáročnejšie preteky v strednej Európe. O večerný program medzi etapami sa postarajú hostia ako Davo Karničar (SLO) či Miro Peťo (SVK), obidvaja výborní lezci a extrémni lyžiari. Pravidlom bývajú prezentácie pracovníkov TANAP-u o ochrane prírody. Pri zabezpečovaní tratí organizátori spolupracujú s Horskou záchrannou službou (HZS) a Strediskom lavínovej prevencie. Vyhodnotenie pretekov za plieskania biča prebehne v obci Zuberec, pričom nebudú chýbať fanúšikovia v goralských klobúkoch. Nenechajte si ujsť tri náročné etapy pretekov počas troch dní v troch nádherných dolinách Západných Tatier. Viac informácií a registrácia pretekárov na www.bokami.sk

Za pomoc a podporu pri organizácii podujatia ďakujeme organizátorom SK Žiarska dolina, HO James Bobrovec, TJ Roháče Zuberec a partnerom:

Partneri Bokami Západných Tatier

 

Fotografie z predošlých ročníkov:

Bokami Západných Tatier

Bokami Západných Tatier

Bokami Západných Tatier

Bokami Západných Tatier

 

  • Žiadne komentáre

Komentujte

0
návrat hore

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman