Menu

Pozor na falošný eshop s produktmi The North Face

Začiatkom januára sa mi na facebooku objavila reklama na eshop s produktmi známej značky The North Face so zľavou až 70%. Zo zvedavosti som klikol a ceny ma ohúrili. No zároveň som mal z tej stránky zvláštny pocit. A tak som začal pátrať...

Reklama na stránku www.tnfpromotions.com sa mi prvý krát na facebooku objavila 9.1.2017. Stránka grafickým bannerom prezentuje 50.výročie vzniku značky The North Face a s tým spojené akciové ceny so zľavami až do 70%. Táto ponuka je však časovo obmedzená na 3 dni. Na stránke bol tento čas odpočítavaný. Vyzeralo to super a niekoľko produktov ma aj zaujalo.

Pozeral som teda ďalšie informácie, či posielajú aj do zahraničia, odkiaľ tovar odosielajú (uvedené bolo Anglicko), koľko stojí poštovné (pri dodaní do 10 až 15 dní to bolo len 8€), spôsoby platby (platiť bolo možné len kreditnou kartou). Všetko vyzeralo fajn. Na webe som si však zároveň všimol pár nedokonalostí. Je možné, že by taká firma ako The North Face vypustila web s takými, aj keď malými chybami? Do konca odpočítavania akcie bolo ešte vyše dvoch dní, a tak som sa rozhodol, že napíšem priamo do spoločnosti The North Face a na tu stránku sa ich spýtam. Žiaľ, doteraz (po 4 dňoch) som od nich žiadnu odpoveď nedostal. Medzičasom som začal zisťovať viac o tejto stránke.

Reklama na facebooku sa mi zobrazila ešte niekoľkokrát. Zadávateľom bol úplne niekto iný a nie samotný The North Face. OK, veď propagáciu im môže robiť aj niekto iný. Po kliknutí na zadávateľa reklamy som bol však prekvapený, že ten profil bol v podstate nový bez akýchkoľvek iných príspevkov. To už moju dôveru voči stránke www.tnfpromotions.com nabúralo. Pri zobrazovaní reklamy na facebooku som si všimol, že pri nej boli 2 krát aj komentáre. Nejakí Poliaci sa pýtali, či je to skutočná ponuka alebo či je to nejaký podvod. O pár hodín tam tie komentáre už neboli.

Skúšal som hľadať niečo o tejto stránke aj cez google. Výsledok nulový. Pozrel som sa teda na samotnú doménu tnfpromotions.com. Zaregistrovaná bola relatívne nedávno 13.12.2016 osobou menom Deann Franklin z Kalifornie v USA. Čo je ale zaujímavé, táto osoba uviedla mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Stránka www.163.com je nejaký čínsky informačný portál, ktorý zrejme poskytuje aj voľné emailové adresy. Prečo by mal Američan pracujúci pre The North Face takú nezmyselnú čínsku mailovú adresu?
Bodkou na koniec bolo, keď po uplynutí 3 dní začalo odpočítavanie ďalších 3 dní.

Náhodou som ešte natrafil na stránku www.scamadviser.com, ktorá po analýze vyhodnotila eshop www.tnfpromotions.com ako vysoko rizikový.

Na základe toho všetkého mi vychádza, že sa jedná o podvod. A keďže reklama na facebooku je zameraná aj na Slovensko, rozhodol som sa o tom napísať a upozorniť na to ľudí, ktorí by tejto lákavej ponuke mohli podľahnúť. Preto sa radšej nákupu na nej vyhnite. Ak budete na nej platiť kreditnou kartou, tovar Vám s najväčšou pravdepodobnosťou nedorazí a títo podvodníci ešte aj získajú údaje vašej kreditky.

AKTUALIZÁCIA: Dnes, 14.1.2017, sa mi podarilo spojiť so spoločnosťou The North Face. O falošnom eshope už vedia a snažia sa, aby bol tento eshop čo najskôr odstránený.

Ak chcete za dobré ceny nakúpiť outdoorové oblečenie a vybavenie, využite radšej zľavu 15% na všetky ZAJO produkty :)

Komentujúci

 • Hosť (werewolf)

  smutne, vidno tam vela objednavok z mien, ktore budu zrejme SK/CZ
  http://www.tnfpromotions.com/index.php/rss/order/NEW/new

 • Hosť (Alenka)

  Ja som sa nato dala...a vzdy si davam taky pozor....ale platbu mi zamietlo , mam sa dacoho obavat?

 • Hosť (expedition.sk)

  Odpoveď na: Hosť (Alenka)

  Alenka, ak ti zamietlo platbu, máš šťastie. Pokiaľ si na tej stránke ale zadala údaje svojej kreditky, môže dôjsť k jej zneužitiu. Najlepšie by bolo informovať sa vo svojej banke, aké kroky by odporúčali.

 • Hosť (ferenc)

  http://www.tnfpromotions.pl/
  The same thing on a polish domain. Beware.

 • Hosť (Alice)

  Diky za tuto recenzi , take se nám e-shop nezdál... podivně nízké ceny... to už samo na sebe upozornilo.

 • Hosť (Katka)

  Dobrý den, nevíte náhodou co můžu dělat, když jsem si na tomto eshopu koupila 14.1.2017 bundu a peníze mi už z účtu odešly?

 • Hosť (expedition.sk)

  Odpoveď na: Hosť (Katka)

  Dobrý deň, najlepšie je kontaktovať svoju banku. Niekedy sa dajú platby cez internet reklamovať. Len neviem, či to bude možné po tak dlhej dobe.

 • Hosť (Marta)

  Ja som si objednala na stráne the nord face com.uk tovar tejto značky the nord face, prišli mi čínske šmejty, úplne iný tovar, treba si dávať pozor na túto webovú stránku, prišla som o 170 Eur.

 • Hosť (Ákos)

  Hi Everybody!
  Would you be so kind to translate to english what this article is about?
  I have ordered a jacket from this (www.tnfpromotions.com) website. They charged my bankaccount but the jacket still not arrived.
  Best regards,
  Ákos

Komentujte

0
návrat hore

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman