Menu

Peter Hámor dorazil pod Shisha Pangmu

Shisha Pangma, zdroj: www.peterhamor.com Shisha Pangma, zdroj: www.peterhamor.com

Peter Hámor odcestoval pred mesiacom do Himalájí na svoju ďalšiu expedíciu. V priebehu tohto obdobia sa Peter sústredil na čo najlepšiu aklimatizáciu pred tým, ako sa pustí do náročných cieľov, ktorými sú výstupy na Shisha PangmuMount Everest alpským štýlom.

V rámci aklimatizácie vystúpil Peter Hámor 21. marca 2014 na 6189 metrov vysoký Island Peak, čím sa mu úspešne podarilo ukončiť aklimatizačnú časť tejto výpravy. Po vybavení povolenia pre vstup do Tibetu, sa vo štvrtok 10. apríla 2014 s dvojtýždňovým oneskorením pre Petra Hámora a jeho rumunských spolulezcov začala druhá časť projektu Himalaya Adventures. Z Káthmandu vyrazili ráno a už na obed prechádzali cez najzápadnejšiu dedinu Nepálu – Kodari. Nasledoval prechod hranicou a príchod do dediny Zhangmu (2300 m).

V piatok sa členovia expedície presunuli do dedinky Nyalam (3800m), odkiaľ sa presunuli do základného tábora vo výške 4950 metrov. Ešte večer sa im podarilo presunúť až do výšky 5516 metrov, kde si zatiaľ provizórne postavili stany. Toto miesto by im nasledovné týždne malo slúžiť ako predsunutý základný tábor.

  • Žiadne komentáre

Komentujte

0
návrat hore

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman