Menu

Peter Hámor na Shisha Pangme už v 6800 metroch

Pohľad na Shisha Pangmu z ABC, zdroj: peterhamor.com Pohľad na Shisha Pangmu z ABC, zdroj: peterhamor.com

Peter Hámor a jeho rumunskí spolulezci Horia ColibasanuJustin Ionescu napredujú na Shisha Pangme, ktorá je jedna z troch osemtisícových vrcholov, ktoré Petrovi chýbajú k zdolaniu všetkých štrnástich osemstisícoviek.

Pred týždňom sa podarilo trojici horolezcov vytýčiť cestu ľadopádom, no pre zlé počasie nemohli pokračovať vo výstupe a vrátili sa do základného tábora. O tri dni neskôr boli však už úspešnejší a  vystúpili do výšky 6200 metrov, kde Peter Hámor, Horia Colibasanu a Justin Ionescu prečkali noc. Ráno zbalili stan a napriek nie práve ideálnemu počasiu pokračovali vo výstupe. Večer sa ozvali z výšky 6800 metrov, kde si postavili stan a strávili ďalšiu noc. Pre zlé počasie však museli opäť zostúpiť do základného tábora.

Na Shisha Pangme plánuje trojica horolezcov zostať do 10. mája, kedy sa presunú  pod ich hlavný cieľ, Mount Everest. Čas na výstup majú teda ešte dostatočný. Všetko záleží len od počasia a zdravotného stavu. Zatiaľ ich našťastie postihla len nádcha, no ako hovorí Peter Hámor: „Nádcha nie je choroba".

  • Žiadne komentáre

Komentujte

0
návrat hore

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman