Menu

Vrchol Shisha Pangmy už na dosah

Peter Hámor, Horia Colibasanu a Justin Ionescu sú opäť o krok bližšie k vrcholu osemtisícovky Shisha Pangmy. Včera sa chalanom podarilo vystúpiť do tretieho tábora, ktorý si založili vo výške 7450 metrov. „Bola to dlhá a namáhavá cesta", píše Peter Hámor na svojej stránke.

Po tom, čo ich pred pár dňami zahnalo zlé počasie do základného tábora, v nedeľu 27. apríla 2014 začali znova stúpať po svahoch Shisha Pangmy. V ten deň sa dostali do druhého tábora vo výške 6800 metrov, kde prečkali noc. V pondelok ráno zbalili stan a s ťažkými batohmi vyrazili hore. Bola to namáhavá cesta. Veď túto sezónu na vrchole ešte nikto nebol a chalani si museli cestu raziť sami. Počasie bolo našťastie na ich strane a aj to im umožnilo založiť tretí kemp vo výške 7450 metrov. Z tohto miesta sa teraz chcú pokúsiť o výstup na vrchol. Držme im palce!

Ak by sa Petrovi Hámorovi podarilo vystúpiť na Shisha Pangmu, bola by to pre neho už dvanásta osemtisícovka. Pre Petra to ale túto sezónu nie je hlavný cieľ. Tým je prvovýstup na Mount Everest zo severnej strany.

  • Žiadne komentáre

Komentujte

0
návrat hore

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman