Menu

Peter Hámor je už v základnom tábore pod Everestom

Základný tábor pod severnou stenou Mount Everestu, zdroj: peterhamor.com Základný tábor pod severnou stenou Mount Everestu, zdroj: peterhamor.com

Peter Hámor a jeho rumunský spolulezec Horia Colibasanu sú už pár dní v základnom tábore pod najvyššou horou sveta. Severná stena Mount Everestu je druhou časťou ich tohtoročného himalájskeho  dobrodružstva.

Po úspešnom výstupe na Shisha Pangmu, ktorý bol mimochodom prvým výstupom na vrchol osemtisícovky v tejto sezóne, sa horolezci presunuli do základného tábora pod ľadovcom Rongbuk. Pre Petra Hámora to bol návrat na toto miesto po dlhých osemnástich rokoch. Podľa jeho slov sa tu za ten čas nič nezmenilo. V základnom tábore, ktorý sa nachádza na severnej strane Mount Everestu vo výške 5200 metrov, je momentálne dosť veterno. Chalani teda čakajú na okno pekného počasia, aby sa pustili do druhej časti ich expedície. V tejto časti na nich čaká neľahká úloha. Hroty svojich mačiek majú nabrúsené na novú cestu v severnej stene Everestu. Výstup je samozrejme naplánovaný alpským štýlom, bez pomoci Šerpov a umelého kyslíka. Pokiaľ by sa im to podarilo, bol by to skvelý výkon nie len pre Slovensko, ale pre celý horolezecký svet.

Takže držme Petrovi a Horiovi palce!

  • Žiadne komentáre

Komentujte

0
návrat hore

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman