Menu

Haglöfs Grym - recenzia

Inovatívne alpinistické topánky vyrobené z unikátnej kombinácie materiálov, vďaka ktorým sa dosiahla ich nízka hmotnosť, odolnosť, trvanlivosť, rýchle schnutie a jednoduchá údržba.

Takto by sa v skratke dali charakterizovať topánky Grym od švédskej outdoorovej firmy Haglöfs. Tá síce ešte nie je na Slovensku veľmi známa, no kto chce v horách staviť na kvalitu, má už aj u nás možnosť nakúpiť  široký sortiment tejto takmer storočnej firmy a to v eshope www.crowina.sk.

Topánky Haglöfs Grym sú určené predovšetkým na alpinizmus, zimnú a vysokohorskú turistiku, k čomu ich predurčujú kvalitné a odolné materiály a rovnako aj možnosť použitia poloautomatických mačiek. Svoje využitie však nájdu aj na túrach po našich horách.

Vrchná časť topánky je vyrobená z materiálu SuperFabric ®, ktorý topánkam dodáva extrémnu odolnosť napriek svojej nízkej hmotnosti. Zároveň absorbuje minimum vody a rýchlo schne. Vodeodolnosť a zároveň výbornú priedušnosť zabezpečuje podšívka Gore-Tex. Kvalitná Vibram podrážka spolu s medzipodrážkou EVA zabezpečia pohodlnú chôdzu aj na náročných terénoch. Vychytávkou týchto topánok je pamäťová pena okolo členkov pre maximálne pohodlie a zároveň pre čo najlepšiu fixáciu päty v topánke. Podobnú funkciu prispôsobovania sa nohe má aj vložka Sole. Vnútro topánky je zároveň ošetrené proti množeniu baktérií, čím sa zabraňuje zápachu.

Topánka určite zaujme aj svojím štruktúrovaným povrchom, ktorý v kombinácii s ostatnými časťami a čiernym prevedením dodáva topánke moderný dizajn. Topánky Haglöfs Grym sa v pánskom prevedení vyrábajú vo veľkostiach 40 až 48, v dámskom 36 až 42. Ako už bolo spomínané v úvode, jedným z najväčších pozitív je hmotnosť. Pánska veľkosť 43 má hmotnosť len 780g (1 topánka) a dámska 38 len 680g.

Podrobný test a naše skúsenosťami s topánkami Haglöfs Grym prinesieme po ukončení ich testovania.

Súvisiace položky (podľa značky)

  • Žiadne komentáre

Komentujte

0
návrat hore

Partneri projektu EXPEDITION.SK

Ortlieb - vodotesné batohy         Bushman